Nežinau kas čia per lemtis, kad man vis nesiseka rasti kokio nors reikiamo produkto :)) Prieš mėnesį labai ieškojau Philadelphijos sūrio, keista, bet dabar pilnos lentynos bet kurioje parduotuvėje... Dabar nepavyko rasti reikiamos varškės... Žinau, kad jos nevisur būna, bet nebuvo ir ten, kur būna, ech... Taip iš nužiūrėtojo Baltojo šokolado triufelinio pyrago gavosi labai labai šokoladinis tortas :) Kadangi pagrindinį produktą- baltąjį šokoladą- jau iš anksto buvau numačiusi keisti juodoju (jau greit bus metai, kaip niekaip nesunaudoju šokolado atsargų), tai ir kitus produktus pakeičiau pagal save ir iš pradinio varianto liko tik mintis ir pagrindas su papuošimais :)

Taigi, pagrindui reikės:
2 kiaušinių
4 v.š. cukraus
~ 100 g miltų
50 g ištirpinto šokolado

Kremui:
300 g natūralaus jogurto
250 g Mascarponės sūrio
350 g tirpinto šokolado
truputėlio želatinos

Eiga:
Kiaušinius su cukrumi plakti iki baltų putų (apie 10 minučių), suberti persijotus miltus, išmaišyti , tuomet supilti šokoladą. Masę vėl gerai išmaišyti ir supilti į sviestiniu popieriumi išklotą kepimo formą. Kepti apie 20 min 180 laipsnių karštumo orkaitėje. Iškepus atvėsinti ir gerai sulaistyti, nes pagrindas gaunasi kietokas.

Kremo gamyba paprasta - šokoladą susmulkiname, ištirpiname garų vonelėje ir tuomet visus produktus gerai sumaišome. Po to, kai mano pirmas bandymas pagaminti Tiramisu nepavyko, nes labai sunkiai stingo, į visus stingdomus gaminius dedu bent truputį želatinos. Kad būtų ramiau :) Kremą užpilame ant sulaistyto pagrindo ir šaldome bent 2-3 valandas.

Papuošimui tirpintą šokoladą supyliau ant kepimo popieriaus ir palikau, kad sustingtų, vėliau peiliu formavau įvairius gabalėlius.

Reziume - tortas laaabai šokoladinis, kremas man kiek primena vaikystėje mėgtą gogel- mogel iš grietinės ir kakavos :) Visgi, manau, kad baltas kremas atrodo žymiai efektingiau ir šventiškiau.
žymės:
0 Responses

Rašyti komentarą