Niekada nebuvau didelė sriubų mėgėja. Dabar galvoju, gal todėl, kad man ir dabar nepatinka tos tradicinės lietuviškos pienu ar grietine balintos sriubos... Vėliau atradau trintą žirnelių ir porų sriubą. Keletą metų tai buvo vienintelė sriuba, kurią virdavau ir valgydavome :) Vėliau išbandžiau dar keletą, tačiau TIK trintų. Tokios man skaniausios. Visgi sriuba netapo kasdieniu mūsų valgiu ir ją valgydavom retkarčiais, kol... atėjo laikas, kai vaikas pradėjo prašyti sriubos. Nors jis puikiai valgo faktiškai viską, tačiau sriuba - berods vienintelis patiekalas, kurį visą suvalgo ir tik tada keliasi nuo stalo. Vadinasi, išties patinka :) Kartais net pakartoti prašo!
Senai norėjau pasigaminti ir užsišaldyti naminio sultinio, kad vėliau jį galėčiau kada panorėjusi naudoti sriuboms. Pagaliau susikaupiau, nusipirkau vištienos kauliukų ir išsiviriau! Skonis, hm, žodžiais neapsakomas! Tikrai dar ne kartą virsiu!
Taigi, sultinukui išvirti reikės (gaunasi apie 1,5-2 L sutinio):
- laiko
- 2 kg vištienos kaulų
- vandens
- česnako galvutės
- 2 svogūnų
- poro
- 2-3 morkų
- salierų stiebų
- lauro lapų
- kelių žirniukų baltųjų pipirų
- truputėlio druskos

Eiga:
užkaičiame vandenį, sudedame vištienos kaulus, užviriname ir po kelių minučių kaulus griebiame lauk, nuplauname, išpilame vandenį ir gerai išplauname puodą. Jį vėl pripildome vandens, sudedama kaulus ir paliekame virti. Kol kauliukai verda, susismulkiname daržoves, labai smarkiai nepjaustome, geriau stambiau. Tuomet visas daržoves bei pipirus, lauro lapus ir druską beriameį puodą, kur jau verda kauliukai. Nedidelėje kaitroje viską verdame dar bent tris valandas. Todėl ir rašau, kad pirmiausiai reikia laiko... nuolat stovėti prie viryklės nereikia, bet vistiek visas procesas užima virš keturių valandų...
Kai sultinys išverda, jį nukošiame ir paliekame atvėsti neuždengtame puode. Atvėsus nugriebiame paviršiuje susidariusį riebalinį sluoksnį ir mėgaujamės! Arba pilstome į indelius ir šaldome vėlesniam naudojimui.
žymės:
0 Responses

Rašyti komentarą