Šias gėlytes jau labai senai planavau iškepti. Labiausiai patiko idėja, kurią prieš Kalėdas daug kas taikė kepiniuosi, aš norėjau įstiklinti Kalėdinio namelio langus, tačiau nebespėjau jo iškepti... Spalvotų saldainių nusipirkau dar tada... Pagaliau prisiruošiau, vaiko gimtadienis buvo puiki proga :) Tiesą sakant, ir šį kartą neplanavau jų kepti, norėjau prikepti dvejeto formos sausainiukų, bet nespėjau nusipirkti formelės... kai nereikėjo, tai buvo kiekvienoje parduotuvėje ir neskubėjau pirkti, o kai prireikė, niekur neberadau... Tada staiga nusprendžiau kepti šiuos ir pasinaudojau Forelles receptu , nes jis pasirodė nesudėtingas ir gražiai iliustruotas :)

Taigi, sausainiukams reikės:
1 kiaušinio
90 g minkšto sviesto
60 g cukraus
200 g miltų
trupučio vanilinio cukraus
spalvotų ledinukų
medinių pagaliukų

Eiga:
sviestą su cukrumi išplakame iki vientisos masės, įmušus kiaušinį bei po truputį subėrus miltus užminkoma tešla, kuri bent pusvalandžiui dedama į šaldytuvą.  Tuomet tešla iškočiojama, formelėmis išspaudžiami sausainiai, į juos įkišami pagaliukai (aš stengiausi tešlos nekočioti labai plonai- maždaug taip, kad laikytųsi įkištas pagaliukas), sudėliojami ant kepimo popieriumi išklotos skardos ir 10 minučių kepami 180 laipsnių karštumo orkaitėje. Kepti reikia, kol sausainiai gražiai pagelsta, tikslus laikas gali kisti, priklausomai nuo orkaitės bei nuo to, kaip plonai/storai iškočioti sausainiai.
Kol sausainiukai kepa, sutrupiname saldainius ir suberiame į sausainių viduryje padarytas skylutes. Tada dar 2-3 minutėms kišame į orkaitę (tiek, kad saldainiai išsilydytų) ir paliekame atvėsti.  Atvėsę sausainiai puikiai nusiima nuo popieriaus, todėl nereikia skubėti jų nuimti, kol dar karšti.
žymės:
2 Responses
  1. Forelle Says:

    Labai puikiai pavyko! Super gėlytės
    O su pirkimu, tai geriau kai pamatai, tai ir čiupk, aš planavau tortą dvejeto formos daryti, buvo visą laiką kiek pamenu formelių jam, kai reikėjo, visi skaičiai yra, išskyrus dvejetą. Tas pats buvo ir su žvakute, gerai, kad krikšto mama parūpino, o tai būtumėm ir tos neturėję


  2. Ligita Says:

    Ačiū!
    Tikra tiesa, kai jau reikia, staiga daiktas tampa deficitine prekes, nors prieš savaitėlę pilnos parduotuvės buvo :D


Rašyti komentarą