Kokias asociacijas jums kelia  vaikystė? Apie ką galvojate, išgirdę šį žodį? 
Aš galėčiau privardinti daug... bet pastebėjau, kad kartais prisiminimai grįžta ir vaizdiniais.. Kartą pamačiau bandelių su cinamonu foto. Ir PAJUTAU jų kvapą, burnoje tirpstantį skonį, jaučiausi net stiklinę pieno rankoje laikydama. Pojūčius sukėlė ne foto, o prisiminimas, juk daugumai bandeles su cinamonu vaikystėje kepdavo močiutės :) Pažiūrėjau, kad receptukas labai paprastas, pamėginau iškepti ir abejonių neliko- abu su vyru vieningai tvirtiname, kad čia tos pačios, mūsų vaikystės, bandelės :) Tokios skanios ir jaukios, kad dingsta tą patį vakarą, kai tik iškepu :)

Taigi reikės:
Tešlai:
250 ml pieno
7 g sausų mielių
70 g cukraus
~500 g miltų
75 g minkšto sviesto
truputėlio druskos 


Įdarui: 
2 v.š. minkšto sviesto
2 v.š. cinamono
2 v.š. cukraus

Taip pat reikės 1 kiaušinio trynio ir trupučio pieno bandelėms aptepti.

Eiga:
Mieles sumaišyti su cukrumi, supilti šiltą pieną ir palikti 10 minučių, kad suputotų. Suberti druską, pusę miltų, viską gerai išmaišyti, tuomet suberti likusius miltus bei sudėti sviestą. Tešla turi gautis kiek lipni, bet jokiu būdu nekieta, galima naudoti truputį mažiau miltų. Aš antrą dalį beriu po truputį ir vis stebiu. Viską gerai išmaišyti ir užminkyti tešlą (minkyti ilgai, apie 10 min) Tuomet pridengti rankšluosčiu ir padėti šiltai, kad pakiltų. Kildinti, kol tešla padvigubės (apie valandą). 
Tešlą paminkyti ir iškočioti į kvadratą, patepti minkštu sviestu ir pabarstyti cinamono ir cukraus mišiniu. 
Suvynioti tešlą kaip vyniotinį, užspausti kraštelius ir supjaustyti mažais gabaliukais. Sudėti bandeles į kepimo popieriumi išklotą skardą ir dar gerą pusvalandį pakildinti. Pakilusias per centrą prispausti , patepti trynio ir pieno plakiniu ir apie 15 min (kol paruduos) kepti 225º C karštumo orkaitėje.
Įdarui galima naudoti ir bet ką kita (man skanu su šokoladu, ketinu pamėginti ir su aguonomis), ko tuo metu norisi, tačiau tik cinamonu kvepiančios bandelės asocijuojasi su vaikyste :)
Pagal Sonatinos receptus
žymės:
1 Response
  1. Lota Says:

    mmm, atrodo labai skaniai :)


Rašyti komentarą